Порталот Мактел пробува да креира раскол во СДСМ: Го нападнаа Бранко Црвенковски

Ова се најчитани стории на порталот Плусинфо. Првата е сторија на Љупче Златев, значи ВМРО ДПМНЕ. После неколку стории на Геро, закоравен бранковист кој плаче по времето кога со Бранко тој беше главен стратег и кадровик на…
Read More...

Да учат Анѓушев, Брат Љубе и Ружин од човеков! Виктор Мизо и од опозиција носи инвестиции во…

– Во Северна Македонија моментно има над 200 германски инвестиции, во кои се вработени над 15 илјади лица, со цел дополнително зголемување на нивниот број, со што придонесуваме за евроатлантските интеграции на земјата. Сакам да ве уверам…
Read More...

Мачката Ванхојте распали за рекет: Повторно правдата во Македонија е поткопана, да се судат сите што…

Белгискиот експерт Питер Ванхојте, кој беше ангажиран во процесот на преговори за Договорот од Пржино, во врска со случајот на Јавното обвинителство наречен „Рекет“, преку статус на Фејсбук повикува дека доколку се утврди дека имало…
Read More...

Шарена Револуционерка: Со жалење констатирам дека се чувствувам како првокласна глупача бидејќи се…

Дана Прелиќ Со жалење констатирам дека се чувствувам како првокласна глупача бидејќи се надевав дека нешто ќе се смени во државава😎 Секој што ќе стапне на било каква функција има една…
Read More...

СДСМ мора да се дистанцира од овој! Политико кој беше спомнат во рекетот сака да ги нурне…

Издржи Катица Јанева, ти благодарам за се што направи за земјата, верувам дека си невина и дека ќе успееш да си го исчистиш своето име Објавено на 16.07.2019 во 19:23:46 часот | Колумни Саше Ивановски Новинар, основач и сопственик на…
Read More...

Латас: Најдете еден случај во Македонија некој да е осуден за дивоградба, ќе ја прифатам мојата…

Јас, во оваа прилика, му нудам спогодба на Јовевски: Ако најде еден, само еден случај некој во Македонија да е осуден за дивоградба ако дивоградбата не ја констатирал надлежен инспектор, и ако градителот патем има дозвола за градба и имотен…
Read More...

Латас: СЈО е готово, од септември веќе нема да постои!

Дали е СЈО готово. Да, тоа е завршена работа и од септември вакво СЈО нема да постои, а од Катица Јанева раце испраа на прес конференција и нејзините колешки. Ленче Ристеска рече дека СЈО не е поединец, и тие продолжуваат со работа и…
Read More...

Латас: Боки13 има хрватски пасош и сметка на македонска банка на која прима и по 2,5 милиони евра…

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што имале и лични финансиски интереси. Боки 13 има хрватски пасош и нерезидентна сметка…
Read More...

Американската амбасада ја одобрила акцијата во која беше уапсен Боки13?

Акцијата е одобрена и од Амбасадата чиј проект е всушност СЈО, и која беше заштитник на СЈО и Катица Јанева. Соочени со корупцијата и рекетот Амбасадата заклучува дека нивната идеја и проект се претвориле во сопствена спротивност, во…
Read More...