Амди Бајрам: Непобедлив сум ,победувам со сите влади

83
Loading...

Пратеникот Амди Бајрам вечерва беше во првите редови во Изборниот штаб на Стево Пендаровски. Тој е човекот на политичката сцена што слави на сите избори. Амди стави крај на коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ по парламентарните избори во 2016 и премина во парламентарното мнозинство предводено од СДСМ на премиерот Заев.

loading...
You might also like