Се огласи Пандев, еве дали ќе донира како многу спортисти

594

„Почитувани …. Во овие тешки моменти за целиот свет со кои се соочува најопасниот вирус на глобално ниво, се обидувам да ги повикам политичките партии во Македонија да престанат со ситни политички игри …. ја користам оваа можност да ги повикам политичките партии (во случајот со комисијата на ВМРО-ДПМНЕ) да престанат да го злоупотребуваат моето име …. Ова е време кога во Италија се соочуваме со невидена катастрофа …. Апелот до сите е да останат дома и да следат препораките од горенаведената белешка …. Секоја моја изјава, која ќе биде ставена во контекст на ПОЛИТИКА, јас ќе негирам …. Поздрав од Џенова со почит Горан Пандев“, напиша капитенот на нашата фудбалска репрезентација, на својот Инстаграм профил.