И СРПСКАТА ПЕЈАЧКА ЦЕЦА ПОЗИТИВНА НА КОВИД 19

55

Турбо фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ е позитивна на Ковид-19. Веста ја пренесоа српските медиуми, откако денес го добила резултатот од земениот брис.

Како што информираат тамошните медиуми, Цеца во тек на вчерашниот ден направила серолошки тест, кој покажал дека е негативна на вирусот.