Словенечкиот Премиер смета дека парите од Рекет завршиле кај Заеви?

338

Словенечкиот премиер Јанез Јанша на својот твитер профил ретвитна пост во кој пишува дека сите пари од аферата „Рекет“ завршиле кај претседателот на СДСМ Зоран Заев.