Апасиев жестоко му возврати на Бунтурот: Абе куре ни едно, 5 паразитски места смена во време на Грујо, Затни го тоа муцето погано

3,138

Врховистичко-бугарофилскиот платеник Петар Богојески – Petar Bogojeski звани Перо Бунтур, од ОК на УМС Крушево, кој во време на Режимот на Груевски криминално приватизираше цел хотел и смени пет паразитски работни места, а си ја ухлеби цела фамилија до шесто колено у државни институции, и со кој дебатиравме пред некој месец на телевизија – btw цијашки платеник на Калето за да ја ровари опозицијата со цел Заев да остане на власт – плачел по медиуми дека, наводно, сум го игнорирал и не сум дошол на дебата со него!?

Абе, америчко шпионче – не туку лажи со цел своја болна самопромоција. Кажи дека Боби Христов сакаше понижувачко хорско претставување на шест-седум вонпарламентарни партии (а не дуел) и види го известувањето пратено до провладината ТВ Телма, пет дена пред да кукаш, каде што Левица принципиелно ОДБИВА да учествува во фингирани т.н. дебати, без присуство на партии од власта, спротивно на правилата во Изборниот законик.

Шо имам ја тебе више да ти кажам, бе, куре!? Кој фактор си ти у државава и шо зависи од тебе? Дојдов на Канал 5, ти кажав шо имам у фаца и доста ти е. Неам ја време за копуци кои кркаат странски парички за да тераат окупаторско-северџански агенди. Држава иам за опраање 

p.s. И затни си тоа муцето погано. Таман ти одговара попов за дебата. 

#ИзвиниБунтурМоралноБеше
#ДржаватаЗаНародот
#ЛевицаВоПарламент

-0:38

18,559 Views
Димитар Апасиев

Извини Бунтур, морално беше 

#ШулаМина