РОКНА НОВА БОМБА! Мицковски и Кичеец разговараат како Ордановски и Геровски биле обични испрдоци

915

На Јутјуб се појавија нови разговори меѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и осудениот во случајот „Рекет“ Зоран Милески Кичеец и Слободанка Алексовска.

Тие зборуваат за судбината на Специјалното јавно обвинителство и за предметот „Империја“. Во „бомбата“ се спомнуваат и „Сашовци-машовци“, како и конкретно новинарите Бранко Героски и Сашо Орданоски, за кои Мицкоски вели дека биле „испрдоци“.

Во друг разговор Мицкоски му вели на Милески дека тој е единствениот што се бори, а него го тепаат и жртвите се вљубуваат во Зоран Заев.