Погледнете како изгледа Роналдињо во затвор

241

За новото хоби на екс играчот на Барселона јави ЕСПН при што потсетува дека фудбалерот е зад решетки поради обидот за нелегален влезе во Парагвај заедно со неговиот брат и во исчекување е на судење.

Роналдињо во саботата го прослави 40. роденден, а претходно неговата екипа го освои фудбалскиот турнир.
„Добро се чувствува, од сите е прифатен и за сите е легенда“, пишува ЕСПН.