ШОУТО ВО АМЕРИКА НЕ ЗАПИРА: Овој човек ќе ги разбие клинтонови и демократите

175

Ако тој навистина се кандидираше за претседател на САД, раперот и музички продуцент Канје Вест би можел да собере поддршка за неговата кандидатура, но и да им помогне на републиканците и претседателот Доналд Трамп затоа што ќе одземе дел од црните гласови од демократите, смета истражувачот во Институтот за европски студии Александар Гајиќ.

Тој ја објави својата намера да се кандидира на претседателските избори во САД на денот на американската независност, 4 јули, на Твитер и веднаш предизвика бура од коментари.