ИБРАХИМОВИЌ МОЖЕ ДА ЗАПОЧНЕ ТРЕНЕРСКА КАРИЕРА

52

Претходно беше објавено дека Швеѓанецот е незадоволен од разрешувањето на директорот на клубот, Звонимир Бобан. Другиот директор, Паоло Малдини, исто така може да го напушти тимот. Поради тоа, напаѓачот одбива да го обнови договорот.

Триесет и осумгодишниот Ибрахимовиќ оваа сезона настапи на 10 натпревари за Милан и постигна четири гола и оствари една асистенција.