Сопругот ЈА ИЗНЕВЕРУВАЛ СО НЕЈЗИНАТА МАЈКА додека БИЛА ВО КОМА: Умирав тие се забавувале

265

Бразилската инфлуенсерка Камила Мело не мислеше дека ќе жали толку горко што се разбуди од кома во која падна по операцијата на која и претходеше мозочен удар, пишуваат странските медиуми. Имено, таа беше во кома 78 дена, а кога се освести, се шокираше кога дозна како нејзиниот сопруг, за кого се омажи пред седум години и со кого има син, се заљуби во нејзината родена мајка и започнал врска со неа!

– Мајка ми одеше во мојата куќа да им помогне на сопругот и синот додека бев во болница. Во тие четири месеци додека се борев за својот живот, мојот сопруг ме посети двапати, а мајка ми никогаш. Татко ми ми ги соопшти вестите кога се разбудив. Оттогаш, веќе не можам да ја барам мајка ми – горко рече таа.

 

Иако нејзиниот сопруг е десет години постар од неа, разликата во возраста никогаш не им пречела. Сепак, додека Камила била во кома, нејзиниот сопруг сфатил дека тој сè уште е позаинтересиран за постари дами, па тој започнал да флертува со нејзината мајка и љубовта брзо се родила.

– За малку ќе умрев, и тие ме предадоа. Тие ја славеа својата врска додека бев во болничкиот кревет. – рече Камила и додаде дека синот сега се гледа со таткото неколку пати месечно, но дека смета дека не е добро детето да биде изложено на ваква токсична ситуација.

– Нашата врска отсекогаш била разнишана, но сега е непостоечка. Мајка ми е само 20 години постара од мене и секогаш се натпреваруваше со мене во сè, бидејќи јас бев тинејџерка таа сакаше да има сè што направив – рече таа и откри дека сега има нов партнер и дека е фокусирана исклучиво на него и нејзиниот син.

– Оставив сè грдо зад мене, заклучи таа.