Нови цени на горивата, еве за колку ќе поскапат/поевтинат бензинот и дизелот

1,895

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сите оваа недела.

Согласно последната одлука на Комисијата бензините се намалија за 1 односно 1,5 денари, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за 0,50 денари.