СКОРО СЕКОЈ ДЕН ГО ПИЕ ОВОЈ НАПИТОК! Ова е тајната за младоликиот изглед на Путин

183

Пред неколку години, главниот готвач во Кремlin, Анатолиј Галкин, исто така зборуваше за Путин, изјавувајќи дека Путин е многу внимателен во врска со здравата исхрана. Според него, рускиот претседател јаде малку мрсна храна и многу овошје и зеленчук, а тој сака руска и кавкаска кујна.

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, е прогласен за најатрактивен Русин, според анкетата за работата „Суперјоб.ру“ – втора година по ред. Изгледот на рускиот лидер често е предмет на коментари, па многумина се прашуваат како тој успева да се одржи во добра форма.

Во истражувањето спроведено на 1.000 мажи и 1.000 жени во повеќе од 300 руски градови помеѓу 22 март и 1 април, 17 проценти од жените рекле дека Владимир Путин е најсекси Русин, додека 18 проценти од мажите го велат истото, пишува „themoscowtimes.com“.

Оваа страница пишува за Путин како 68-годишен ерген, и открива дека 19 проценти од мажите во анкетата се споменале себеси како најзгодни во Русија, додека 18 проценти од жените сметаат дека нема привлечни мажи во оваа земја.

Сајтот „Superjob.ru job“ соопшти дека Путин добил еден процент помалку гласови во споредба со минатата година, но дека сè уште нема спортист, актер или политичар што може да се натпреварува со него.

И, како Путин „се натпреварува“ за убав изглед? Рускиот претседател ја должи својата одлична форма на редовно вежбање и спортување. Тој, меѓу другото, се занимава со скијање, хокеј, џудо, пливање и многу други спортови.

Руските медиуми пред неколку години напишаа дека обуката на нивниот претседател изгледа вака: “Путин вежба секој ден пред појадок. Затоа тој има двостепен комплекс за обука во неговата резиденција во Нови Огарјево. Потоа се спушта на пониско ниво, каде тој плива во базен најмалку еден час, а понекогаш и два, но секој пат кога плива најмалку еден километар.Обуката завршува со „стврднување“, односно наизменични тушеви со ладна и топла вода.

Пред неколку години, главниот готвач во Кремlin, Анатолиј Галкин, исто така зборуваше за Путин, изјавувајќи дека Путин е многу внимателен во врска со здравата исхрана. Според него, рускиот претседател јаде малку мрсна храна и многу овошје и зеленчук, а тој сака руска и кавкаска кујна