КОРОНАТА ЗЕДЕ 19 ГОДИШНА ЖРТВА ОД БИТОЛА

37

Во ковид-центарот во Битола почина 19 годишна девојка со Даунов синдром од Битолско, која се водела како суспектна на корона вирусот, пренесува СДК.

„Девојчето почина неколку часа по приемот, беше донесена во екстремно тешка состојба, почина пред да биде земен брис и не е во ковид позитивните починати“, вели директорката на битолската болница, Билјана Гагачовска.