(ВИДЕО) Заев пак наседна на руските пранкери, овој пат разговара со лажната Грета Тумберг?

Руските панкери што во два наврати лани и полани го насамарија лидерот на СДСМ Зоран Заев кога беше премиер повторно го излажале и снимиле телефонски разговор со лажната Грета Тунберг. Во видеото Заев раскажува како го променил името и…

АМЕРИЧКИ ПРОЕКТ “ГОЛЕМА АЛБАНИЈА”? Еве каква му е судбината

Проектот Голема Албанија ги има своите корени во XIX век и идејата на Призренската лига да ги обедини сите територијални области кои, наводно, први биле населени од Албанци. Самата Призрен лига може да се смета како продолжение на…

ШОУТО ВО АМЕРИКА НЕ ЗАПИРА: Овој човек ќе ги разбие клинтонови и демократите

Ако тој навистина се кандидираше за претседател на САД, раперот и музички продуцент Канје Вест би можел да собере поддршка за неговата кандидатура, но и да им помогне на републиканците и претседателот Доналд Трамп затоа што ќе одземе дел од…