Browsing Category

БИЗНИС

Полнете резервоарите, ова се новите цени на горивата

Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 9,18 отсто. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 5,00 денари за литар и ќе изнесува 49,50 ден. ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинува…