Browsing Category

ЕКОНОМИЈА

КИНА ПРЕДУПРЕДУВА: Пристигнува вториот бран на КОРОНАВИРУС

Кинескиот претседател Си Џинпинг предупреди на нови тешкотии и предизвици и ризик од втор бран зараза. Затоа Кина воведува нови мерки. Си Џипинг изјави на седницата на врховниот орган на кинеската комунистичка партија - Постојаниот…

БРУТАЛЕН ОДГОВОР НА ИТАЛИЈА: “Немојте да не вреѓате, Путин е тој што ни помогна и не постави…

Премиерот на Италија, Конте ја нарече крајно навредлива алузијата дека Русија наводно поставувала услови да им помогне на Италијанците во борбата против коронарниот вирус. „Голема навреда е на италијанската влада да мисли дека помошта…

Нови цени на горивата, еве за колку ќе поскапат/поевтинат бензинот и дизелот

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сите оваа недела. Согласно последната одлука на Комисијата бензините се намалија за 1 односно 1,5 денари, а цената на дизелот и Екстра…