Browsing Category

ЕКОНОМИЈА

Нови цени на горивата, еве за колку ќе поскапат/поевтинат бензинот и дизелот

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сите оваа недела. Согласно последната одлука на Комисијата бензините се намалија за 1 односно 1,5 денари, а цената на дизелот и Екстра…

Шокантен исказ на светски Епидемиолози и научници за Корона: Сум видел 30 епидемии но никагаш нешто…

Д-р Зухарит Бакади е специјалист за микробиологија. Тој беше професор на универзитетот Јоханес Гутенберг во Мајнц и раководител на Институтот за медицинска микробиологија и хигиена. Тој е еден од најпознатите цитирани научници во…

СВЕТОТ СЕ ВРТИ НАКАЈ ПУТИН! РУСИЈА ИСПРАТИ 2 АВИОНИ МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА НА САД! ТРАМП СЕ ЗАБЛАГОДАРИ

„Од руска страна, поради тешката епидемиолошка ситуација во Америка, предложена е помош во медицинска техника и средства за заштита. Трамп со благодарност ја прифати оваа хуманитарна помош“, рече Песков. Тој забележа дека во…