Browsing Category

ЗДРАВЈЕ

Норвешки научник: „Овој вирус е од вештачко потекло“ – Тврдењето го поддржа и поранешниот шеф…

Новата студија за можното потекло на коронавирусот утврди дека Ковид-19 нема природно потекло. Студијата, предводена од норвешкиот виролог Бигер Соренсен, откри дека вирусот „Ковид-19“ содржи секвенци кои се чини дека биле вметнати…

И СРПСКАТА ПЕЈАЧКА ЦЕЦА ПОЗИТИВНА НА КОВИД 19

Турбо фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ е позитивна на Ковид-19. Веста ја пренесоа српските медиуми, откако денес го добила резултатот од земениот брис. Како што информираат тамошните медиуми, Цеца во тек на вчерашниот ден направила…

РУСИЈА НА ЧЕКОР ОД ВАКЦИНА ЗА КОВИД? Ќе се дозира како млечен производ! Еве зошто!

Руски научници работат на вакцина против корона вирусот која луѓето ќе ја примаат не во форма на инјекција, туку како млечен производ. Потпретседателот на Руската академија на науки, Владимир Чеконин, изјави дека на вакцината за корона…