Browsing Category

МАКЕДОНИЈА

„ДВЕ МАФИЈАШКИ групи ми понудија да го ликвидирам ВУЧИЌ! ” Чаба Дер пред судот во Будимпешта со шок…

Платениот убиец Чаба Дер денес и откри на полицијата во Будимпешта дека добил понуда од две различни криминални организации од балканот да го убие претседателот Александар Вучиќ. После ова признание истото го потврдил и пред судот во…

ФИЛИПЧЕ ПРИЗНА ДЕКА НЕ СЕ СПРЕМНИ И ДЕКА ЗДРАВСТВОТО Е КОЛАБИРАНО? ВЛАСТА КЕ ИМ ГИ ЗЕМЕ КЛИНИКИТЕ НА…

Нѐ очекува еден критичен период во којшто ќе има потреба од болнички капацитети. Тоа се случува насекаде во регионот. Ги гледаме и пратиме ситуациите во сите соседни земји – огромен пораст и покрај тоа што некои земји имаат дури и…

МЛАДО ДЕТЕ ОД БИТОЛА ПОЧИНА ОД КОВИД ОТКАКО ИЗБЕГА ОД ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Млад битолчанец синоќа почина на Инфективното одделение во битолската болница , откако претходно избегал од одделението и повторно е вратен со итнатат помош, објави телевизија Телма. Младиот битолчанец (35 години) бил сместен во…