Browsing Category

ПОЛИТИКА

ЕКСПЛОЗИЈА!!! РАЗМИСЛЕТЕ ДАЛИ ЌЕ ГЛАСАТЕ! ЌЕ СЕ ГЛАСА СО ИСТО ПЕНКАЛО!

Sasho Tasevski Ќе го дезинфицираат пенкалото, наместо за секој гласач да купат по едно пенкало од пет денари. А бе за пенкала не ви останаа пари! И уште барате држава да водите и ветувате минимална плата од…

ЗА КАКВА ФУНКЦИЈА СЕ БОРИ ДИМИТРОВ? ЕКС СОРАБОТНИКОТ НА ГРУЈО ПОВИКУВА МАСОВНО ДА СЕ ИЗЛЕЗИ И ДА СЕ…

Носителот на листата коалицијата „Можеме“ во Изборната единица 1, во видео порака со која, како што вели, посебно им се обраќа на разочараните граѓани, ги повикува да 15 јули да излезат и да гласаат на изборите. -Нема доволно правда. И…

ЕКС ДИРЕКТОР НА СДСМ ПРЕДЛАГА БРАНКО ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО КАМПАЊА, ВО СПРОТИВНО СДСМ ЌЕ ГИ ЗАГУБИ…

Заев на Мицковски: Ќе ве победиме со 50 до 100 илјади гласови!!!! Мало сутра!!!, пишува на Фејсбук актерот и поранешен директор на Драмски театар Сашо Тасевски. Да тргне Бранко во кампањава, можеби и ќе победите, ама вака.. Ве лаже умот.…