Browsing Category

СВЕТ

ХАОС НА КОСОВО: Убиен американски војник

Министерството за одбрана на САД објави дека 20-годишен припадник на американската армија, кој служел во мировната мисија во Косово, го загубил животот. Според „Гласот на Америка“, според извештајот, војникот Александар Блејк Клас, од…

АГЕНЦИЈА БЛИСКА ДО ТРАМП ТВРДИ ДЕКА ВМРО ЌЕ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ?

Една од најпознатите агенции во САД DBC Danube bussines consulting (Mc Laughlin) која, помеѓу останатото, е дел од тимот за истражување на јавното мислење и односи со јавност на американскиот претседател Доналд Трамп објави анкета,…

РУСИТЕ ГО ЗАДАДОА УДАРОТ! Имаат лек: Нема да има повеќе забрана и манипулација со короната

Руското Министерство за здравство одобри уште еден руски лек против вирусот коронавирус, базиран на фавипивавир, под трговското име „сепливир“. Првиот авифавир беше одобрен кон крајот на мај, а клиничките испитувања започнаа дури во април.…