Browsing Category

СТАВ

Шокантни податоци на Стојанче Ангелов: Договорот од Преспа го направивме заедно со ВМРО ДПМНЕ?

На денешен ден, пред две години, по долги и мачни преговори е потпишан Договорот од Преспа. Договорот е потпишан од страна на врвот на СДСМ но реализацијата на Договорот е направена со асистенција на…

ТАРАВАРИ: СДСМ ЛОШО СТОИ СО АНКЕТИТЕ, ЗАТОА БРЗААТ НА ИЗБОРИ

Според Таравари, Зоран Заев ќе доживее дебакл на изборите токму поради катастрофалната состојба во државата на здравствен и економски план. СДСМ на анкетите не стои најдобро и од ден во ден нивниот рејтинг е се помал, затоа сакаат брзи…