Дали Османи се закани со Војна? Ако се чепне законот за јазици ќе се вратиме пред 2001

Според вицепремиерот секое отворање на Законот за јазици со кој се затвориле прашањата од Рамковниот договор ќе не врати пред 2001 година. Османи рече дека е задоволен од извештајот на Венецијанската комисија особено затоа што дал…
Read More...

Каракамишева го победи Бујар пред венецијанската комисија? Двојазичноста ќе биде укината?

Тања Каракамишева 2 hrs ·  Во своето обраќање пред Венецијанската комисија, Бујар постојано го нагласуваше Рамковниот договор и Уставот. Сакаше да ги изманипулира експертите дека владата бара…
Read More...

Америка подготвува терен да го врати ВМРО на власт? Ѓорчев се сретна со сите соработници на Трамп во…

Владимир Ѓорчев (Влатко Ѓорчев) is in Washington DC, USA. 11 hrs ·  Добра средба Марк Грин, глобалниот директор на УСАИД во Вашингтон. Со него познаваме веќе 5 години, уште кога беше директор…
Read More...

Експлозија на Геровски: Мицковски во раце има страшни бомби кои ќе ги детонира пред избори?

Интересот на опозицијата да го искомпромитира Заев на секаков можен начин е легитимен, особено во време кога СДСМ не штеди ресурси и црнила во пропагандната преткампања. Немам информации, но сепак би се осмелил да ја лансирам претпоставката…
Read More...

Еве за кого дојде живот: Вработените по рамковен и следната година од дома ќе земаат плата

И идната година голем број од таканаречените рамковни вработени ќе седат дома, а ќе земаат плата. Така барем може да се заклучи од предложениот буџет. Во него е предвидено дека во 2020 година во Министерството за политички систем и односи…
Read More...

Што крие Камчев и со што се заканил на Заев?

Седум аудио-снимки, поврзани со случајот „Рекет“, но со сосема различен карактер од оние што ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“, осамнаа на анонимен јутјуб канал. На снимките се слуша глас кој наликува на оној на бизнисменот Орце…
Read More...

Сопругата на Луковски ја открива причината за смртта на другарот на Орце

-Прочитав дел од шпекулациите за смртта на мојот сопруг и таткото на моите деца. Со цел да се стави крај на сите невистини и претпоставки решив да прозборам јавно. Дијагнозата е Интерцеребрална хеморагија, односно мозочен удар. Се друго е…
Read More...