Browsing Category

НАСЛОВНА

Нови цени на горивата, еве за колку ќе поскапат/поевтинат бензинот и дизелот

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сите оваа недела. Согласно последната одлука на Комисијата бензините се намалија за 1 односно 1,5 денари, а цената на дизелот и Екстра…

Македонската економија изумира! Секој 5ти вработен го загубил работното место поради короната

12,1% од граѓаните кои биле вработени велат дека го загубиле работното место или пак добиле привремен отказ или суспензија поради кризата со корона вирусот. 33,4% од анкетираните велат дека одат на работа исто како и пред кризата. 10,7% од…