Browsing Category

МАКЕДОНИЈА

ФИЛИПЧЕ: СЕ НАОЃАМЕ ВО КРИТИЧЕН МОМЕНТ, ЌЕ РАСТИ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ

Се наоѓаме во критичниот момент со очекуван раст на бројот на дијагностицирани заболени од Ковид-19 и имајќи предвид дека одиме кон пикот во следните неколку недели влегуваме во нова фаза на менаџирање на цеолкупниот процес. Доколку…

Денес експлодира Ковид 19 во Македонија! 72 нови заболени, се прошири и во неколку помали градови!

Венко Филипче пред 9 мин. ·  За 24 часа регистрирани се 72 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје – 14, Куманово -21, Штип – 1, Прилеп – 9, Тетово-12, Струга- 1, Велес – 1,…

Бугарски професор: Александар Македонски умрел од корона вирусот, коските му се во самуиловата…

Поглаварот на ископувањата на тврдината Самоил ме извести дека ги пронашол коските на Александар Велики и е утврдено дека владетелот починал од СОВИД-19. Ова го кажа археологот проф. Николај Овчаров за ФОКУС во врска со илјадници години…