Browsing Category

СВЕТ

Бугарски професор: Александар Македонски умрел од корона вирусот, коските му се во самуиловата…

Поглаварот на ископувањата на тврдината Самоил ме извести дека ги пронашол коските на Александар Велики и е утврдено дека владетелот починал од СОВИД-19. Ова го кажа археологот проф. Николај Овчаров за ФОКУС во врска со илјадници години…

Д-р СТОЈКОВИЌ СЕ ОГЛАСИ И ЈА ШОКИРА ЈАВНОСТА: „Има лек за КОРОНАВИРУС! Веќе е докажано дека лекува!…

Добро познатиот српски генетичар, д-р Миодраг Стојковиќ, објави твит за лекувањето на коронарниот вирус, збор кој има многу надеж. - Откако кинеските и француските научници тврдат дека лекот за маларија (хидроксихлорокин) кај 70% од…

Се случи она кои сите го најавуваа во врска со Ковид 19! Бил Гејтс го повлече првиот потег

Организацијата Гејтс сака однапред да изгради производствен капацитет за првите седум достапни кандидати кои развиваат вакцина против вирусот. Иако на крајот ќе избере максимум две компании, таа ќе финансира фабрики за сите седум компании,…