Стоилов се огласи прв пат по шампионската титула! Еве што порача…..

583
Loading...

Столе Стоилов се огласи по натпреварот вчера со кој Вардар во келн стана европски шампион по втор пат во кариерата и ја направи цела Македонија горда.

– Ова е ваша заслуга народе, ова е за вас!!! Радувај се МАКЕДОНИЈО!!! РК Вардар е европски шампион!!!, вели капитенот Столе Стоилов.

 

Loading...
Loading..
You might also like