Дневен хороскоп! Меркур ќе се сретне со венера а овие хороскопски знаци ги очекуваат непријатни настани

231
Loading...

Денес е среда, денот со кој владее Меркур. Комуникациската планета го продолжува својот ретрограден од низ Р нак. Се зближувате со вашето семејство, се прилагодувате подобро на секојдневниот живот!

Денес Меркур ќе се сретне со Венера. Убавината, хармонијата и кооперативното расположение ќе ја контролираат секоја ваша акција!

Месечината е во пад  во Овен, додека подоцна ќе премине во Бик. Вашата енергија ќе биде повеќе втемелена во наредните два дена. Што и да градите ќе трае, а за се што имате до сега ќе бидете поблагодарни.

Среда е ден полн со настани кои ќе ве поттикнат да донесете брзи одлуки, без оглед на нивниот карактер. Можно е да ги смените вашите планови за денес поради некој настан во животот на човек кој не живее во вашиот дом. Во среда ќе ја почувствувате топлината и љубезноста на некоја жена кон вас.

На работното место, многумина од вас ќе бидат среќни со нова опрема, алатки, нов бизнис или успешна продажба. Сите искуства што ги доживувате денес ќе бидат посебен ден за да се добијат важни лекции или знаење. Ова ќе биде добар ден за љубовните врски на жените.

Овен, Лав и Стрелец: Не дозволувајте конфликти или непријатни настани денес да ги попречуваат вашите секојдневни контакти. Ќе имате загриженост во решавањето на домашен или финансиски проблем во вашиот дом. Денешниот ден ќе биде добар за работата и за развојот на вашите бизнис планови. Денес може да добиете важен документ или предлог.

Бик, Девица и Јарец: Денес чекајте изненадување што може да биде значајно. Денот сугерира различни искуства за нови и стари пријателства. Вашите состаноци и контакти ќе бидат важни за развојот на вашите идни планови.

Близнаци, Вага и Водолија: Во среда ќе бидете во можност да го решите проблемот или анксиозноста поврзана со ваш роднина. Денес ќе разберете дека љубовта и хармонијата се важни за вашиот дом и за вашата врска со вашиот сопружник (ако имате). Неочекувана вест може да предизвика привремена емоционална вознемиреност.

Рак, Шкорпија и Риби: Во среда ќе почувствувате пријатни чувства со пријателите. Веројатно ќе присуствувате на настан кај што се слави роденден, раѓањето на дете, професионален успех и многу повеќе. Многу од вас сѐ уште ќе чувствуваат напнатост од изминатите неколку дена, и поради тоа ќе бидат нервозни. Ова особено ќе влијае негативно врз нивните семејни односи.

Loading...
Loading..
You might also like