Откриено колку чини Дара Бубамара за една вечер

337
Loading...

Дара Бубамара веднаш по настапот во Црна Гора, замина за Косово, каде што ја чека настап на приватна забава. Кога српска фолк ѕвезда пее во Косово тоа е шок вест сама по себе. Тоа е прослава организирана од Горанци за што ќе и биде платено 6.000 евра. Таа ќе пее во Призрен, каде што мнозинството од населението се Албанци.

– Минатата година пееше на мал стадион пред околу илјада жители Горанци, направи добра атмосфера и вети дека повторно ќе настапи во Косово, што ете и ќе се случи велат органзаторите.

Loading...
Loading..
You might also like