Погледнете како реагираат албанците кога некој ќе им го смене името на државата и химната, а кај нас масовно гласаа за промена на име

296
Loading...

Двоен спортски и дипломатски скандал се случи вечерва на стадионот Парк на принцовите во Париз каде што се игра квалификациски меч за ЕП 2020.

Скандалот започна кога наместо албанската химна домаќините ја интонираа химната на Андора.

The most beautiful balcony views in the world!
Take a look at some of the worlds most desirable vacation homes from Inspirato

Откако забележаа дека не се свири нивната химна албанските репрезентативци одбиле да го почнат натпреварот.

Тука започнал вториот дел од скандалот.

По првата грешка на домаќините следело извинување на разглас од водителот во кое повторно е направена грешка.

“Им се извинуваме на фудбалерите и на навивачите на Ерменија”, објавил официјалниот коментатор на што реагирале и фудбалерите и голем број навивачи на трибините.

Loading...
Loading..
You might also like