Милошоски: Дали Заев ги пријавил Дончев и Филипче за Рекет 2?

274
Loading...

Рекет2: Поднесена кривична пријава против директорот на ФЗОМ Дончев и министерот за здравство Венко Филипче. Имало ли изнуда на пари, месечни транши и пат до Струмица “кај Благајникот со брада”? Дали и колку @Zoran_Zaev бил во тек со уценувањето на сопственикот од МК и инвеститорот од Шведска, дали го пријавил Рекет2 кај обвинителката и зошто не?!

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing and suit

Loading...
You might also like