ИВАНКА ТРАМП ГИ СТАВИ ГРАДИТЕ НА ТАЦНА ПРЕД ДАЧИЌ -СВЕТОТ ЗБОРУВА ЗА ОВАА ФОТОГРАФИЈА

357
Loading...

Иванка Трамп топ тема во свестските медиуми по средбата со српскиот дипломат Ивица Дачиќ.

Фотографијата на шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ и ќерката на американскиот претседател Иванка Трамп осамна по сите социјални мрежи.

Иванка Трамп без градник застанала пред српскиот потпретседател и министер Ивица Дачиќ, оваа фотка експресно станала хит во светот.

Шефот на српската дипломатија учествува во Њујорк на 74- заседание на Генералното собрание на Обединетите Нации каде се разговара на највисоко ниво на тема „Глобален повик за заштита на верската слобода“ во организација на САД.

Со собирот претседава американскиот претседател Доналд Трамп, токму на овој собир Дачиќ се сретнал со Иванка Трамп.

За потсетување, речиси 200 водачи ќе се соберат на најистакнатата светска дипломатска сцена во петте дена говори, стотици состаноци – и судири околу климатските промени, Иран и трговијата.

Годишното Генерално собрание на Обединетите нации оваа недела ќе се одвива на фонот на кризи – од загревањето на планетата, преку економската неизвесност, до разгорувањето конфликти што се закануваат дополнително да ги вплеткаат Соединетите Држави во немирниот Блиски Исток.

Loading...
Loading..
You might also like