Бомба! Американски институт ја рангира Македонија по индекс на мизерија зад афрички и латиноамерикански земји

203
Loading...

Денеска излезе листата на Kето Институтот од Вашингтон, според која Македонија е меѓу 15те најмизерни земји во светот. Од 200 земји ние во индексот на Кето Институтот сме во 15те најлоши. А сега ќе ви кажам и кои се подобри од нас. Кои влади се подобри од владата на Зоран Заев со 28 министри и со 50 советници кои само шетаат по Скопје и пијат кафиња. Еве кои земји на индексот за мизерија се подобри од нас: Колумбија е подобра од нас, потоа Пакистан е подобар, па Молдавија и африканската земја Мали се подобри од нас, Бангладеш, Индија, Папуа Нова Гвинеа, Боливија итн.. Ова е пораз ова е фијаско ова е катастрофа, рече од говорница во собранието на РМ, Влатко Ѓорчев пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Loading...
Loading..
You might also like