Шокантно признание на Павле шарениот: Во 2016 го излажавме народот?

Loading...

Поранешниот пратеник во Шараената револуција во синоќешното соочување со новинарот и екс-пратеник Сафет Бишевац, во популарната „Само вистина“ на Канал 5, во еден момент рече дека во 2016 година од СДСМ беа најавени цели и очекувања кои реално се неостварливи.

„Да, беа најавени“, рече Богоевски во „размената на мислења“ со Бишевац.

Loading...
You might also like