Бомба: Двегодишно дете е најмладиот пациент во Македонија

216

  Најмладиот пациент заболен од коронавирус во земјава е двегодишно дете од Скопје, потврди министерот за здравство Венко Филипче. Тој рече дека позитивни на коронавирусот се и неговите родители, но оти сите се со лесна клиничка слика и се на домашно лекување.

Одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција рече дека ова семејство било заболено како резултат на локална трансмисија.

Loading..