Ахмети му се налути на Заев: И мене ме излажа дека сум му прв!

196

Новите сознанија што испливаа на површина за коалициониот живот на Зоран Заев пред да стане партнер со Али Ахмети, го потресоа лидерот на зелените од ДУИ до срж и го разнишаа веќе лабилното партнерство помеѓу нив.

Целата сатирична вест на порталот Кооперација прочитајте ја ТУКА.