СПОДЕЛУВАЈТЕ МУ ТРЕБА НАШАТА ПОДРШКА! НАСЛЕДНИКОТ НА БРАШНАРОВ НАШИОТ АСНОМЕЦ АПАСИЕВ УТРЕ ПРОДОЛЖУВА СО БЛОКАДА НА ЗАКОНОТ ЗА ДРЖАВЈАНСТВО!

736

Утре од 10:00 часот, Димитар Апасиев, ПРОДОЛЖУВА СО БЛОКАДАТА на
„Законот за државјанство“!
За вчерашниот обезбеден кворум од Алијанса и Алтернатива, СДСМ им враќа со закажување на седницата на Комисијата за одбрана и безбедност.
За еден беден кворум се продава државата.
Ние не попуштаме!
Ако имало филибастер за Талат Џафери, тогаш ќе има филибастер и за Димитар Апасиев!
Да не излезе дека македонските пратеници се пратеници од втор ред, секогаш кога мора да помине национал-шовинистичката агенда на албанските партии.
May be an image of 2 people

Vladimir Panovski and 431 others
26 Comments
37 Shares
Like

 

Comment
Share
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like