ПАНИКА И БЕГАЊЕ ОД БАЗА НА НАТО? Се појави руски авион

2,048

Премиерот на Шпанија, Педро Санчез и претседателот на Литванија, Гитанас Науседа, беа прекинати за време на прес-конференција во воздухопловната база на НАТО во градот Шиаулаи во Литванија, додека алармите објавија дека е забележан руски авион над Балтикот , објавија медиумите.

 

 

Според шпанската влада, „двајца нивни борци„ Еурофајтер “биле разнесени откако се огласил алармот“. Кабинетот на министри во моментов нема други информации.

Весникот „Мундо“ го поврзува настанот со неидентификуван руски авион над Балтичко Море. Како што објаснија извори на медиумите од базата, „ова се вообичаени активности на руската авијација“. Засега не е познато дали станува збор за еден руски авион или за неколку од нив.

По полетувањето на борците на НАТО, прес-конференцијата продолжи.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like