ПУТИН И ЛАВРОВ ЌЕ ПОБЕСНАТ! РАМА УАПСИЛ РУСКИ ТУРИСТИ ВО АЛБАНИЈА?

1,111

Марија #Захарова за ситуацијата со апсењето на руските државјани во #Албанија:
“Очигледно, станува збор за реализацијата на пропагандна линија на #НАТО, што нема врска со реалноста. Сè е направено според традиционалните клишеа. Луѓето кои би сакале да влезат во земјата за туристички цели сфатија дека тоа не е безбедно, затоа што може да станат жртви на слични активности на НАТО. Оние кои планираа да го поминат својот одмор таму, да ја посетат земјата со туристички цели, треба да го земат во предвид развојот на оваа ситуација. Ние не само што ќе ги следиме, туку и ќе им ја обезбедиме на нашите граѓани потребната помош за заштита на нивните права.”
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like