БОМБА НА РАМА! СО ОТВОРЕН БАЛКАН СЕ БРИШИ ГРАНИЦАТА СО АЛБАНЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА, А ПОСЛЕ ТОА…….

406

Отворениот Балкан не е само пат за иднината и за просперитет на албанската нација, туку и нова и одлична можност повеќе на патот Србија да го признае Косово.

Ова На Фејсбук го напиша премиерот на Албанија Еди Рама по повод иницијативата во која се уште и Зоран Заев и Александар Вучиќ.

Кој не сака да разбере зошто отворениот Балкан конечно ја отстранува границата меѓу Албанија и Косово, нека ми се јави и нека ми каже зошто до денес не е отстранета таа граница од оние кои со голема галама тоа го ветуваа и зошто не можете да ја отстраните таа граница без „Отворен Балкан“-напиша Рама.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like