Џамбаски до Шеќеринска: ВЕРУВАМ ДЕКА СЛОВЕНИЈА ЌЕ ВИ ЈА ИЗВАДИ МАТРИЦАТА ОД ТИТО

8,784

Смешно плачење и жално плачење. Тоа го гледам. И колку би било полесно ако големите македонски политичари ја почитуваат само основната хигиена во односите со Бугарија!

„Би сакал да се заблагодарам на пријателска Словенија за„ грижата “за интересот на Бугарија, само што според зборовите на вицепремиерот нивната грижа е само за ПЦМ. Дали е тоа затоа што двете земји имаат заеднички планови за „соработка“? Ако е така, зарем не се поважни вистината и правдата?

Наместо да ја убеди Бугарија, министерот Тонин е подобро да ги научи своите домаќини што се човекови права, да ги убеди да престанат да ја фалсификуваат историјата и ширењето говор на омраза против Бугарија во земјата, и да не ја одбиваат нашата земја од нивните фер и аргументирани тврдења На

Тие не треба ни да бидат тема на разговор доколку пред нас стоеја европски соговорници, а не болшевички деца.
➡️За да не се срамиме повеќе од темата, добро е словенечкиот политичар да даде корисни совети на Северна Македонија да излезе од соништата за Титова Југославија и дури потоа да инсистира на влез во ЕУ. Сe друго е глупост и сервилни изјави.

#Македонија е #Бугарија

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like