Сателитска снимка од огромно руско НУКЛЕАРНО ТОРПЕДО шири страв на Запад – ФОТО

122

Британските интернет корисници се загрижени поради новата сателитска слика објавена од странските медиуми.
Читателите не ја игнорираа фотографијата на која се гледа како најновото руско нуклеарно торпедо „Посејдон“ се подготвува за нова фаза на технички тестови.

Претходно, медиумите објавија дека Руската Федерација продолжува да работи на најновото безводно подводно возило опремено со моќна нуклеарна боева глава.

„Посејдон“ е во состојба да помине долги растојанија под вода и да уништи цели непријателски воени бази лоцирани на брегот, како и да поплави групи непријателски бродови.