(ВИДЕО) СЗО: МАКЕДОНИЈА ИМА НАЈГОЛЕМА СМРТНОСТ ЗАТОА ШТО ЗДРАВСТВОТО Е КАТАСТРОФА, НЕМА КВАЛИТЕТНО ЛЕКУВАЊЕ

3,194

Од Светската здравствена организација во Женева во ексклузивно интервју за ТВ24 порачуваат дека клучен фактор е квалитетот на лекувањето, одговарајќи на прашањето, зошто смртноста од Ковид 19 е толку голема во Македонија?

Од СЗО за ТВ 24 велат дека нивен тим би дошол со конкретни препораки ако државата тоа го побара од нив.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like