БОМБА! АПОЛОГЕТ НА ВЛАСТА БАРА СО КЛОЦИ ДА ГИ БРКАМЕ КОМЕСАРИТЕ НА ЕУ?

372

ШОКАНТНО – ЗОШТО ОВОЈ НЕ Е ИЗБРКАН НА КЛОЦИ ОД ЗЕМЈАВА: МАФИЈАТА СИ КУПИЛА ЕКС ЕВРО КОМЕСАР КОЈ ВАЖИ ЗА РАСИСТ И КОРУМПИРАН ПОЛИТИЧАР КОЈ МЕШЕТАРИ НИЗ ИНСТИТУЦИИТЕ ЗА ДА СПАСИ МАФИЈАШ?!?!

Екс комесарот Јан Фигел важи за расист, водел кампања под слоганот БЕЛА СЛОВАЧКА?!?!

Украл стан од државата па го вратил под притисок на јавноста во Словачка.

Се здобил со фалсификат докторска титула, по признание на сопственикот на приватниот универзитет во Братислава.

Сега мафијата го купила овој потрошен корумпиран екс политичар, му бутнала парички за да мешетари низ земјава и да врши притисок да биде ослободен висок мафијаш, најбогат на балканот според ФОРБС?!?!

Зошто овој човек не е избркан на клоци од земјава?!?! Зошто го примаат на средби?!?! Кој е он да кажува како да судат нашите судови и како да работат нашите обвинители?!?!

Бар да купеа некој човек со углед, овој е тотална нула, дури и последните негови активности во Пакистан пред две години изобилуваат со серија на скандали?!?!

Како ли само ја најдоа оваа будала?! Толку ли се скржави и не им се даваше пари за некој посолиден политичар со повеќе углед?!?!

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like