ПРЕТЕПАНИ НОВИНАРИ ОТКАКО ФАТИЛЕ ПОТКУП ПРЕД ШТАБ НА СДСМ ВО ПРИЛЕП?

273

Екипата на Инфомакс која во текот на оваа вечер беше нападната во Прилеп пред штабот на СДСМ заврши на ургентен.

Во моментот уредникот Александар Митовски се наоѓа пред ургентниот во Прилеп каде е во посета на новинарот Милошовски и снимателот Ниневски.

Во продолжение објавата на Митовски:

„Предмалку пристигнав во Прилеп, новинарот Милошоски и снимателот Ниневски се на Ургентен каде што одам да ги посетам. По ова очекувајте вклучување во живо“. – вели Митовски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like