Експлозија! Од ова се плаши Ахмети? ЗАЕВ ЌЕ ДЕТОНИРА БОМБИ ЗА КРИМИНАЛ НА ДУИ ОТКАКО ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ПРЕМИЕРСКОТО СТОЛЧЕ?

2,598

Заев скапо го плати тоа што не ги објави сите „бомби“ за ДУИ, со цел да ги спаси од гонење за кривичните дела врзани и кои произлегуваат од тајните прислушувања од ДБК, анализира пораншениот министер и политички аналитичар Џевдет Хајредини.

Според него, тоа и е причината што Ахмети го „разубедува“ тој да не дава оставка.

Заев скапо го плати тоа што не ги објави сите „бомби“ на ДУИ, со цел да ги спаси од гонење за кривичните дела врзани и кои произлегуваат од тајните прислушувања од ДБК. Затоа Али толку многу се плаши од неговата оставка.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like