ДИЛЕР НА ДРОГА МУ УДРИЛ НЕКОЛКУ БОКСОВИ НА ДИРЕКТОРОТ НА ЗООЛОШКАТА ВО СКОПЈЕ?

430

Од најпосетениот Телеграм канал во Македонија:
-Вчера во К. Вода разгневен дилер на дрога (Македонец) го затепал со боксови директорот на ЗООлошка, Чомбе.
Таму бил и директорот на затворот Шутка Сокол кој се обидел да брани, да раздвои, ама Чомбе попил боксови.
Низ скопје кружи прича дека Чомбе за бело дужел и кај луѓе во Грчец. Бидејки не можел да плаќа, овие од Грчец му барале против услуги. Нај пикантната била за роденден на некое детенце Чомбе да ја донесе жирафата од зоолошката градина, за децата на киндер парти малку да се порадуваат.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like