Каракамишева! Да бидеме реални! Клучот за нови избори е кај СДСМ, не изигравајте сите експерти

284

Клучот за сите можни политички сценарија во Македонија е во ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО.
И за предвремени избори, и за самораспуштање на Собрание, и за нов мандатар, и за нова влада!
А овој клуч се знае кој го има! Па нема пак да ја откриваме Америка, нели? 🤣🤣🤣
Толку е просто.
Дај веќе не го тупете сеприсутни “експерти”!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like