Членовиа на Алтернатива се заканија дека ќе ја напуштат партијата доколку не ја искористат шансата во четврток да го турнат ДУИ од Власт

4,553

„Претставници на огранокот на Алтернатива во Чаир велат дека вчера одржале итен состанок во врска со создадената политичка ситуација. Од овој состанок огранокот се огласи со едногласен став дека Алтернатива треба да гласа за уривање на Владата на СДСМ – ДУИ.“ – јави информативната агенција на албански јазик „Журнал“.

„Ако пратениците на Алтернатива не гласаат против Владата на СДСМ – ДУИ, тогаш нашиот огранок ќе ја згасне својата политичка активност’ – одлучија во овој огранок на Алтернатива.“ – додаде „Журнал“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like